למד על עור

שיזוף עור הוא תהליך של המרת עורות או עורות גולמיים מנוקים ומתכלים לעור כדי לשמר את היופי הטבעי והמאפיינים הטבועים שלהם. שיטות השיזוף הנפוצות ביותר הן שיזוף בכרום ושיזוף ירקות. שיזוף כרום הוא צורת השיזוף הנפוצה ביותר.

 

עור שזוף כרום נשזף באמצעות מלחי כרום. הוא רך וגמיש יותר מעור שזוף ירקות ואינו משתבש או מאבד צורה בצורה דרסטית במים כמו עור שזוף צמחי. עורות שזופים בכרום גם קליטים יותר לצבע.

 

עור שזוף ירקות נשזף באמצעות טאנין ומרכיבים טבעיים אחרים המצויים בעצים ובצמחים. התוצאה היא עור בעל גוף ומוצקות גדולים יותר מאשר עור שזוף בכרום. רוב העורות של מור וג'יילס הם שזופים בכרום.

 

עורות מטופלים פעמים רבות במהלך תהליך השיזוף עם חומרים שישפרו את החוזק הפיזי של העור ויבטיחו מאפיינים שונים הרצויים בתוצאה הסופית. זה ידוע בשם שיזוף מחדש. רבים מהעורות שלנו עוברים תהליך שיזוף חוזר באמצעות חומרי שיזוף כרום או שילוב של חומרי שיזוף כרום וצמחיים לפני צביעה וגימור.

צְבִיעָה

רוב העורות צבועים באמצעות צבע אנילין טהור. צביעת תוף היא תהליך של טבילת העור בצבע והטלתו בתוף מסתובב על מנת להבטיח חדירה מקסימלית של הצבע בכל העור.

 

צבע אנילין הוא צבע שקוף על בסיס מים ללא תוספת פיגמנטים. כאשר צבע אנילין נספג, בכל עור יופיעו סימנים טבעיים ומאפיינים מובנים כמו צלקות וקמטים. מכיוון שספיגת הצבע עשויה להיות שונה מאזור לאזור, וריאציות קלות בצבע מוצגות בדרך כלל לאורך העור, בדומה לעץ משתנה כאשר מוכתם. לדוגמה, אזורים רופפים של העור מקבלים בדרך כלל יותר צבע ונראים כהים יותר. הסימנים והניואנסים המובהקים הללו במרקם ובצבע צריכים להיחשב לסימני יופי טבעיים ומהווים עדות לאותנטיות שלו.

חלק מהעורות שזופים עם גימור חצי אנילין. לצבע חצי אנילין נוספה כמות קטנה של פיגמנט או גימור כדי לאפשר למאפיינים הטבעיים של העור להופיע תוך כדי מתן כמה מהיתרונות של עקביות צבע ויכולת ניקוי מוגברת. לדוגמה, עור עם פיגמנט קל לא יראה סימן אם תגרד אותו עם הציפורן שלך, כמו עור צבוע אנילין.

גימור

ככלל, גימור כולל כל תהליך המתבצע לאחר שלב הצביעה כמו הטבעה, כרסום או שעווה להשגת תוצאה רצויה מבחינת מראה ותחושה של העור.

עורות מסוימים נטחנים באופן טבעי כדי לשפר את גרגירי העור או לרכך את ידו. עורות מופלים בתופים מסתובבים ומרוססים בשילוב של חום וערפול מים במהלך תהליך הטחינה.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.rossetto.co.il/.