איך לדבר עם החברים שלך על כסף?

חברים יכולים לספק את הלוח המושלם לדאגות הפיננסיות שלנו. הם יכולים להיות אמפתיים כשאנחנו צריכים את זה אבל גם לעזור לנו להישאר על המסלול. אפילו יותר מכך, חברים עוזרים לנו להבין איפה אנחנו נמצאים מבחינה פיננסית. על ידי שיחה איתם, אתה רואה אם ​​אתה מרוויח משכורת שמגיעה לך, מפספס הזדמנות או מבלבל איפשהו. אבל לנסות לדבר עם החברים שלך על כסף זה לא תמיד קל.

 

רבים אפילו מרגישים שדיבור על כסף הוא טאבו. לכן, פריצה לנושא דורשת זהירות יתרה. הנה כמה דרכים לגשת לנושא עם חבריך.

צור מרחב בטוח לחברים

אחד החלקים הקשים ביותר בניסיון לדבר עם החברים שלך על כסף הוא לדעת איך לערוך את השולחן. תוכנית מוצקה תעזור. אם זו הפעם הראשונה שאתה מדבר על כסף, שקול לעשות מזה אירוע קטן. צור קשר עם המשתתפים הפוטנציאליים שלך עם נושאים שבהם תדון וחשיבותם. הבטיחו להם שהכל יישאר חסוי לחלוטין.

 

אתה גם כנראה רוצה לצמצם את קבוצת החברים שאתה מזמין. המטרה שלך היא שכולם ידברו בכנות וללא שיפוטיות. בגלל זה, אירוח קבוצה אינטימית שבה כולם מכירים זה את זה עשוי להיות מקום מצוין להתחיל בו. כך כולם מרגישים בטוחים מספיק כדי לדבר. אבל, כמובן, הקבוצה שלך עשויה להיראות קצת אחרת. בהתאם למטרה העיקרית שלך, בין אם זה דיון בחיסכון למכללה, תקציב או פשוט פורקן, רשימת ההזמנות שלך יכולה להשתנות.

היו סקרנים ושאלו שאלות

קל ליפול למלכודת שבה אתה משווה את עצמך לאנשים סביבך. ולמרות שאתה עשוי לחשוב שלחברים שלך יש הכל בשליטה, רוב הסיכויים: הם לא. לא כל הזמן. אז למה שלא תתחבר ותאגיד את הידע שלך?

 

אם אתה רוצה לארח אירוע בשביל זה, שקול סיעור מוחות מראש. אתה יכול לרשום נושאים פשוטים או לכתוב שאלות. לדוגמה, במהלך המפגש, אתה יכול לשאול משהו פשוט כמו, "יש לך קרן חירום?" לחלופין, אתה יכול לשאול משהו אישי יותר, כגון, "איך נראה לך חופש כלכלי?"

 

עם זאת, אל תפחד לתת לאורח שלך להוביל. מכיוון שכסף קשור לנושאים רגישים רבים, אתה יכול לדון בתחומים אחרים כגון שירותי בריאות, חובות ובריאות הנפש. מרחב בטוח צריך לתמוך בשינויים אלה בשיחה כל עוד כולם מרגישים בנוח.

 

אולי לא כולכם חווים את זה בו זמנית. אבל אם תשאל, אתה עשוי לנצל את החוכמה של עמיתיך – או לעזור למישהו אחר.

היו פתוחים לנקודות מבט חדשות

במהלך שאילת שאלות ודיבור עם חבריך, אתה עשוי ללמוד הרבה. בעוד שחלק מזה עשוי להיות פשוט, כמו טיפים להשקעה, במקרים אחרים זה יהיה מסובך. דיבור על הגישה שלך לכספים פותח פתח לשיחות אחרות. אם החברים שלך מרגישים בטוחים, הם כנראה יבטאו את דעותיהם וחרדותיהם.

 

לפעמים, הרגשות שהם חולקים עשויים להיות חדשים עבורך. הם עשויים אפילו להתנגש עם הרעיונות או החוויות שלך. לדוגמה, חבר שלך משתמש בקוד קופון כאשר הוא קונה באתרים כמו KSP. או שחברות שלך עשויות לרצות לדבר על הפער בטיפול בינן לבין עמיתיהם לעבודה. נסו להיות פתוחים כאשר הרגעים הללו מתרחשים. גם אם אתה לא יכול לתרום או להזדהות, אתה עדיין יכול להזדהות. על ידי פתיחת מרחב לכך, אתה גם יכול לשתף את המחשבות הייחודיות שלך.

 

זה בסדר גם אם אתה פוגע בקיר. התרחק אם אתה צריך מעט מקום, או חפש משאבים שיעזרו לך להבין טוב יותר.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם https://www.jemix.co.il/.