כיצד לבחור את גודל השטיח הנכון

השטיח הנכון יכול להיות פונקציונאלי ודקורטיבי כאחד, לעגן את הריהוט בחדר בצורה פיגורטיבית וממש. שטיחים יכולים להגן על רצפות עץ, למנוע מהרהיטים להחליק, להוסיף כתם של צבע, לעזור לחלק חללים גדולים, או שאפשר אפילו להשתמש בהם ליצירת מוקד. כך תוכלו לבחור את גודל השטיח המתאים לחדר שלכם.

 

שקול את הרהיטים

אם אתם מחפשים שטיח סלון או חדר אוכל גדול, תרצו להשיג שטיח שיכול להתאים בנוחות לכל הרהיטים באזור הכללי, כולל כל ארבע הרגליים. במיוחד בעת עיצוב חדר אוכל, תרצה לבחור גודל שטיח המתאים לכל כיסאות האוכל, לא רק כאשר הם נדחפים פנימה, אלא גם כאשר משתמשים בהם. אחרת, אתה עלול להיקלע למצב בו כיסא אורחים נמצא חצי על השטיח וחצי.

 

אם אתה מעדיף שטיח לסלון קטן יותר או אם יש לך שטיח שאינו מספיק גדול להכיל את כל הרהיטים בחדר, תוכל להשתמש בשטיח המתאים רק לרגליים הקדמיות של רהיטי החדר. אתה יכול אפילו להשתמש בשטיח שטח קטן יותר כאשר רק שולחן הקפה במרכז.

 

עבור שטיח לחדר שינה, אינך צריך לבחור שטיח גדול מספיק כדי להכיל את כל הרהיטים בחדר. במקום זאת, השתמש בשטיח כדי למסגר את המיטה שלך. אם אתם מחפשים שטיח לחדר שינה גדול יותר, נסו לבחור שטיח גדול מספיק בכדי להכיל את כל רגלי המיטה ושולחנות הצד. אם אתה מעדיף שטיח לחדר שינה קטן יותר, אתה יכול למקם אותו מתחת לשני שליש התחתונים של המיטה. כך או כך, תרצה לוודא שהשטיח סימטרי לחלוטין מתחת למיטה, עם אותה כמות שטיח בולטת משני הצדדים.

 

שקול את החומות

בנוסף לשקול איך הרהיטים שלך יתאימו לשטיח, תרצה גם לשקול עד כמה השטיח יהיה קרוב לקירות. באופן כללי, מעצבי פנים ממליצים על גבול של 8 עד 12 אינץ' בין השטיח לקירות כך שהחדר לא ירגיש צפוף. לפני בחירת גודל השטיח, הקפד למדוד את מידות החדר, כמו גם את מידות הרהיטים שלך. כך תוכל לקבל החלטה מושכלת.

 

לפני שתתחיל לקשט את הבית שלך, הקפד לבדוק את כל השטיחים המדהימים למכירה. אתה יכול גם לבדוק את הבלוג לעיצוב פנים, שבו אנו עוסקים בהכל, החל מאיך להימנע מטעויות נפוצות בעיצוב פנים ועד לעיצוב הסלון שלך.