4 טיפים לבניית אמון יומיומי במערכות יחסים

היו שותפים אמינים ואחראיים

כאשר אתם חושבים על אמון במערכות יחסים, סביר להניח שאתם חושבים על בנייה מחדש לאחר אירוע שבו האמון אותגר ו/או אבד. כמה סיבות נפוצות שאמון הופך להיות נושא בעייתי במערכות יחסים הן חוסר יושר, חוסר אמינות ובגידה.

 

בואו נתמקד בבניית בסיס של אמון מתחילת הקשר. להלן ארבע דרכים מעשיות וקונקרטיות לבסס אמון ולשמור עליו.

בניית אמון בכל יום

אמרו מה אתה מתכוונים והתכוונו למה שאתם אומרים. המילה שלכם חשובה, ולכן חשוב להתאים פעולות למילים. דוגמה לתרגול זה היא כיבוד התחייבויות. אם אתם אומרים "אני אהיה שם כדי לעזור לך לזוז בשבת", עליכם לוודא שאתם שם בשבת. קל מאוד להבטיח "לעולם" (במיוחד במערכות יחסים חדשות) כי אתם דואגים לאדם. אבל אתם גורמים נזק רב יותר כאשר אתם מבטיחים הבטחות שאינכם יכולים לקיים. זה לא אומר שאסור לכם לשנות את דעתכם לגבי משהו. רק הקפידו להעביר זאת לשותף שלכם. כשאתם אומרים מה אתם מתכוונים ואתם מתכוונים למה שאתם אומרים זה מאפשר לבן / בת הזוג שלכם לדעת שהם יכולים לסמוך על המילים שלכם.

 

העבירו את כוונותיכם בצורה ברורה. קיום תקשורת יעילה וברורה חשוב בשמירה על מערכת יחסים מוצלחת מבחינה מקצועית ועם חברים ובני משפחה. זה חשוב לא פחות במערכות יחסים רומנטיות. השותף שלכם אינו קורא מחשבות, לכן ציינו את כוונותיכם וציינו אותן לעתים קרובות. דוגמה לתרגול זה: אם אתם רוצים לעשות ערב סרטים ביום רביעי, אתם מתקשרים את זה לבן זוגכם. דוגמה נוספת היא שאם אתם שוקלים לבצע שינויים משמעותיים בחיים בעתיד, הודיעו לבן / בת זוגכם (לאו דווקא כדי לבקש אישור). העברת כוונותיכם מוודאת שבן / בת זוגכם יודעים על מה אתם חושבים, כך שהם לא יצטרכו לנחש ולהניח הנחות.

 

תודו בטעויות שלכם. אמינות ואחריות חשובות בכל מערכת יחסים. השותף שלכם רוצה לדעת שאתם תודו בטעות. כולנו טועים. בניית אמון בתוך מערכת יחסים היא לקחת אחריות על הטעות שלכם, לשאול כיצד תוכלו להשתפר ולהתחייב שלא תעשו שוב את הטעות הספציפית הזו (או לפחות תכננו תוכנית כדי להגביל את הישנות הטעות המסוימת הזו).

 

תמיד תגידו את האמת. זה אולי נראה מובן מאליו, אבל תתפלאו כמה אנשים טובי לב משקרים. אנשים טובים משקרים כדי להימנע מעימותים, כדי לצאת ממצבים ולרצות את האדם שמולם. כשאתם לא הגונים בדברים קטנים (שקרים לבנים), זה מקשה על אחרים לסמוך עליכם בכל הנוגע לנושאים גדולים יותר. חלופה לשקר לבן היא לאפשר לעצמכם זמן לחשוב על הנושא. "אני עדיין לא בטוח, אני יכול לחזור אליך?" או "אני מרגיש אמוציונלי לגבי הנושא הזה, הייתי רוצה לחזור אליו כשאני מרגיש יותר רציונלי" הן אפשרויות טובות יותר משקר. אמירת האמת תמיד היא השלב הראשון בביסוס האמון היומיומי במערכות יחסים.

היו עקביים

ארבעת הטיפים המעשיים הללו לבניית אמון במערכות יחסים יומיומיות יסייעו להתחיל את מערכת היחסים שלכם עם בסיס חזק. אם אתם במערכת יחסים עכשיו, אני מבקש מכם להסתכל פנימה ולשאול את עצמכם אם אתם באמת מתרגלים את ארבעת הטיפים האלה. אם אינכם עושים זאת, בחרו אחד והתחילו לעבוד עליו באופן פעיל. תרגלו את הטיפ במשך שבועיים לפני שאתם עוברים לטיפ הבא. בניית אמון היא מרתון, לא ספרינט. היו סבלניים וקחו את הזמן. מערכת היחסים שלכם תהיה טובה יותר.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://bunnyboo.co.il/