אשרות עבודה ואישורי עבודה

אם אתם רוצים לעבוד בישראל, תצטרכו אשרת עבודה בכניסה למדינה, ו… תלוי באורך תקופת ההעסקה שלכם, ייתכן שתצטרכו גם להגיש בקשה להיתר עבודה.

 

אתם יכולים לקבל אשרת עבודה אם יש לכם הצעת עבודה ממעסיק ישראלי. אם אתם הולכים לעבוד בישראל למשך פחות משלושים יום, תצטרכו רק אשרת עבודה (ויזה זו מיועדת למבצעים, מרצים ועובדים אחרים שמועסקים לפרק זמן קצר בלבד בישראל). אם אתם מתכננים לעבוד בישראל למשך יותר משלושים יום, תצטרכו אשרת עבודה לכניסה הראשונית שלכם והיתר עבודה כדי להישאר ולעבוד כחוק בישראל. יש לקבל את כל אשרות העבודה והיתרי העבודה שלכם במדינת מגוריכם.

 

אשרות עבודה

גם אתם וגם המעסיק שלכם צריכים להגיש טפסים לממשלת ישראל כדי לקבל את אשרת העבודה שלכם. המעסיק הישראלי שלכם פונה למשרד הפנים בבקשה לקבלת את אשרת העבודה עבורכם, ואילו אתם צריכים להגיש מסמכים לקונסוליה ישראלית. דרישות התיעוד המדויקות שונות בכל מדינה, אך מרבית הקונסוליות יבקשו את המסמכים הבסיסיים הבאים:

 

– דרכון בתוקף

– בקשה לאשרת כניסה לישראל

– תעודת בדיקה רפואית

– הצהרה על נטילת טביעות אצבע

– אישור על התנהגות טובה

– שתי תמונות פספורט

– מסמך חתום מהמעסיק שבו נכתב כי בכוונתו להעסיק אתכם

 

עם הגעתכם, פקיד המכס יחתים את דרכונכם בחותמת אשרה אשר תהיה תקפה למשך 30 יום.

 

משרד הפנים מעניק הארכות לאשרת עבודה כשאתם בישראל. זה דבר חיונית אם אתם עובדים באופן קבוע בישראל. בעלי היתרי עבודה צריכים להגיש בקשה להארכת אשרת העבודה תוך 30 יום מיום כניסתם לישראל. התוספת תקפה לשנה ומאפשרים לכם להיכנס ולצאת מישראל.

 

בני זוג וילדים בעלי אשרות עבודה רשאים לקבל ויזה לשהייה זמנית. זו נקראת ויזת B2, והיא לרוב תקפה לתקופה זו של אשרת העבודה. הגישו בקשה לויזה זו במקביל לאשרת לעבודה.

 

היתר עבודה לשהייה של יותר מ-30 יום

קבלת היתר עבודה היא תהליך ארוך ועוסק במספר רב של משרדים בממשלת ישראל. כל אחד מהסניפים הללו ירצה לראות תיעוד, אז הכינו עותקים של כל המסמכים שלכם. הגשת בקשה להיתרים דורשת מספר צעדים, ועליכם לחדש את האישורים שלכם מדי שנה.

 

כדי לקבל היתר עבודה ישראלי, עליכם ועל מעסיקכם לפנות למשרדים שונים בממשלת ישראל. צרו עותקים של כל מסמכי הנסיעות, תעודות ההשכלה וחוזי המעסיק, וודאו כי למעסיק שלכם יש גם את כל המסמכים הללו.

 

המעסיק שלכם פועל כספונסר רשמי להיתר העבודה שלכם, והוא זה שמגיש בקשה להיתר ראשוני למשרד המסחר והתעשייה. היישום כולל מידע על מעמדכם ומשכורתכם בחברה. המשרד יטפל בבקשה בפרק זמן של בין ארבע לשמונה שבועות.

 

אם תאושרו על ידי משרד המסחר והתעשייה, הם ישלחו מכתב המלצה למשרד העבודה והרווחה. בנקודת זמן זו עליכם לפנות לקונסוליה שלכם לקבלת היתר עבודה. הקונסוליה הקרובה ביותר אליכם תעריך את המסמכים ותמליץ לכם לגשת למשרד המסחר והתעשייה לצורך קבלת היתר עבודה. אם תאושרו על ידי זרועות הממשלה הללו, הקונסוליה שלכם תנפיק לכם היתר עבודה.

 

עליכם לבקש אשרת עבודה במקביל להיתר העבודה שלכם. אשרת עבודה מאפשרות לכם להיכנס למדינה. תוך 30 יום מהגעתכם לארץ, תצטרכן להגיש בקשה לאשרת עבודה מורחבת. ויזה מורחבת זו תקפה לשנה ומאפשרת לכם להיכנס ולצאת מישראל פעמים רבות.