מה לקחת בחשבון לפני שרוכשים שמשייה לחצר

האם תכננתם לקנות ריהוט חדש לחצר שלכם? אם כן, אתם צריכים גם לדעת איך לשמור על הרהיטים במצב טוב לאורך זמן. זה המקום בו שמשיית החצר יכולים לסייע ולספק צל עבורכם ועבור הרהיטים שלכם, על מנת להגן עליכם מחשיפה ישירה לשמש ולגשם. קודם כל, שמשיית חצר היא למעשה שמשייה גדולה שמספקת צל ליותר מאדם אחד, וגם לרהיטים.

ישנם סוגים שונים של שמשיות חצר בשוק, כך שההבנה של כל אחד מהסוגים יכולים לעזור לכם למצוא את השמשייה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. תוכלו למצוא בשוק מאות סוגים, אבל כולן מתכנסות לארבעה סוגים בסיסיים. בהתבסס על כמה גורמים, כמו התמיכה והעיצוב, שמשיות החצר מסווגות לפי קבועות, צד, קו הרקיע שלהם ומטריות סכך.

שמשיות רגילות

השמשיות הרגילות לחצר עשויות עם או בלי גג נשלף, והן בצורת עיגול או אליפסה. אתם יכולים להתאים סוג זה של שמשייה למרכז השולחן, אבל לשולחן צריך להיות חור שמתאים לכך. אם בשולחן החצר שלכם אין חור שמתאים למעמס של השמשייה, עדיף לשקול סוג אחר של שמשיות חצר.

שמשיות צד

כשמדובר בשמשיות שמיועדות לדק, לפטיו או לצידי הבריכה, שמשיות צד הן הבחירה הטובה ביותר עבורכם. שמשיות צד לא דורשות שולחן עם חור במרכזו, כיוון שהן מגיעות עם עמוד תומך משלהם. בנוסף לכך, זה מאפשר למשתמש לשנות את כיוון הצל מבלי להסיר או לשנות את מבנה הבסיס. לשמשיות אלה יש מנגנון הטיה בתומכן, על מנת לשנות את הכיוון של הצל בהתאם למצב השמש.

קו הרקיע 

אם מיקמתם את רהיטי החצר שלכם בפינה עם מעקה, זו השמשייה הנכונה עבורכם. כמו עם שמשיות התומכן, זה לא דורש בסיס תמיכה בשולחן עצמו, והשמשייה יכולה להישאר על הקרקע. אבל שמשייה זו מקבלת את התמיכה מקרן התמיכה המצורפת אליה. עם זאת, עדיף להשתמש בסוג זה של מטריה על מנת לקבל צל רק בשטח קומפקטי.

שמשיות סכך

שמשיית סכך היא שמשייה קבועה, ולא ניתן להעביר אותה כיוון שהיא מחוזקת באדמה. כך, לא תשיגו גמישות במיקום של רהיטי החצר, אבל תוכלו להנות מצל באותו המקום באופן קבוע.

 

לא משנה איזו שמשיה תבחרו, שימו לב שאתם רוכשים את שמשיה איכותית, מחומרים איכותיים שתשרת אתכם שנים רבות קדימה.