מהי בגידה רגשית (והאם היא נחשבת)?

כן, אתם יכולים לנסות לטפל בבגידה רגשית ולהתקדם

ראשית, אם אתם אלה שבגדתם רגשית, אולי אתם תוהים אם בכלל כדאי לכם לספר לבן הזוג שלכם. זה יכול להיות נכון במיוחד אם נשבעתם לעצמכם שתפסיקו את הרומן הרגשי או שבעצם כבר שמתם לו קץ. ייתכן שאתם מודאגים מהתגובה של בן הזוג שלכם או אפילו משוכנעים שהוא לא ירצה לדעת. אמנם זה תלוי בכם להחליט אם לחשוף את המידע הזה או לא, אבל החשיפה יכולה לעזור לכם להבטיח שהבסיס במערכת היחסים שלכם הוא כזה של אמון וכנות.

 

ברגע שזה יוצא החוצה, לא משנה למי היה רומן רגשי, הצעד הראשון הוא להחליט אם שניכם רוצים להישאר במערכת היחסים. אם בן הזוג שלכם בגד, אתם עשויים לשאול את עצמכם שאלות אם אתם מוכנים לעשות את העבודה הנדרשת כדי לסלוח לו או לא. אם אתם בגדתם, תוכלו לחקור מדוע יצאתם מחוץ למערכת היחסים כדי לענות על הצרכים שלכם. בסופו של דבר, לא משנה למי היה חוסר בשיקול דעת, שני האנשים צריכים לקבוע אם זו מערכת היחסים שהם רוצים להיות בה.

 

בתנאי ששניכם החלטתם לנסות ולפתור דברים, הדרך הטובה ביותר להתחיל את תהליך הריפוי היא לתקשר על מה שקרה. באופן לא מפתיע, זה יכול להיות ממש ממש מסובך. האדם שבגד עשוי לרצות להרגיע את אשמתו על ידי שיתוף כל פרט ופרט, בעוד שבן זוגו עשוי למצוא את הפרטים כואבים מדי. מהצד השני, אחד מבני הזוג עשוי לבקש את כל הפרטים לגבי הבגידה הרגשית, רק כדי להבין שזה מקשה הרבה יותר על הסליחה. אין תשובה אוניברסלית איך להתמודד עם זה – זה תלוי בכם ובשותף שלכם. אבל אם אתם מחויבים להבין את זה ביחד, זה בסיס מצוין לריפוי.

 

כל דבר אפשרי, ואפשר לעבור את זה. הצעד הראשון לתיקון הנזק באופן אקטיבי הוא שהאדם שבגד יכיר כיצד מעשיו גרמו לנזק. אתם חייבים להיות פתוחים, אתם צריכים להיות מוכנים לומר, "הפעולות וההתנהגות שלי באמת השפיעו על בן הזוג שלי." התנצלויות אפקטיביות כוללות הרבה יותר מסתם לומר "אני מצטער", אלא עליכם גם להכיר באשמתכם. זו התחלה מצוינת.

 

עצם ההכרה בכך שאתם מסכימים למציאות הכואבת הזו יכולה להיות מועילה. כאשר בחנו את ההרגלים של זוגות שנשארו יחד לאחר בגידה, גילינו שזוגות רבים נאלצו לבנות מחדש אמון. בגידה היא החלק המזיק ביותר ברומן. האדם שבגדו בו בדרך כלל מתקשה לדעת מה אמיתי בחייו. היכולת שלו להבחין בין מה שאמיתי ומה שלא נפגעת.

 

לשם כך, שני הצדדים צריכים לדבר בכנות, גם אם זה כרוך בשאלות ותשובות קשות לגבי פרטים וכל גורם שהוביל לפגיעה בהתקשרות. כדי שהשיחה לא תהפוך למשחק צעקות, שקלו לעשות כמיטב יכולתכם, למרות שזה יכול להיות קשה, לנשום נשימות עמוקות כדי שתוכלו להקשיב מבלי למהר להתגונן. כשאתם מדברים, אתם יכולים גם להשתמש בהצהרות "אני" (במקום האשמות "את/ה") כדי לדון ברגשות שלכם. מה שאתם מגלים אחד על השני בתהליך עשוי להיות קשה לעיכול, אבל מערכת יחסים בריאה יותר, כנה יותר, יכולה לצמוח מהמקום הזה.

 

מעניין לקרוא: ויברטורים מומלצים לשנת 2022.