מהן אפשרויות הטיפול בשלפוחית רגיזה? האם ישנן אפשרויות טיפול ספציפיות לגברים?

אומנם שלפוחית רגיזה שכיחה מאוד אצל גברים, אבל זה לא מצב נורמלי, ואף אחד לא צריך לחיות עם התסמינים הלא נעימים שמגיעים עם בעיה זו. ישנן אפשרויות טיפול רבות הזמינות לצמצום, או אפילו להעלמת תסמיני שלפוחית רגיזה. אפשרויות טיפול רבות זהות עבור גברים ונשים.

שינויים באורח החיים

תחילה, הרופא שלכם יבקש מכם לבצע כמה שינויים באורח החיים, הכוללים שינוי בתזונה, הוספת פעילות גופנית וירידה במשקל. מזונות רבים ידועים כמגרים את שלפוחית ​​השתן וסילוקם עשוי לסייע בהפחתת הסימפטומים.

 

בנוסף, ירידה במשקל ומציאת זמן לפעילות גופנית קבועה יכולים לעזור. חיזוק שרירי רצפת האגן יכול להועיל גם לטיפול בשלפוחית רגיזה. מצבים רבים יכולים להחליש את השרירים ברצפת האגן. על ידי ביצוע תרגילים, תחזקו את השרירים האלה ותוכלו לשלוט טוב יותר בהטלת שתן.

 

אתם יכולים גם לאמן מחדש את שלפוחית ​​השתן כדי להחזיק שתן זמן רב יותר בין הביקורים בשירותים. חולים עם שלפוחית רגיזה חשים בדרך כלל את הדחף לרוקן את שלפוחית ​​השתן לפני שהיא מלאה לחלוטין, אך על ידי הכשרה חוזרת של שלפוחית ​​השתן, אתם יכולים "ללמד" את השלפוחית ​​שלכם להתמלא לפני שתטילו סוף סוף שתן. לאורך זמן, זה יכול להיות טיפול יעיל.

תרופות

קיימות תרופות רבות לטיפול בשלפוחית רגיזה ובערמונית מוגדלת. חלק מהתרופות לערמונית עובדות על ידי הקטנת הגודל שלה. תרופות לשלפוחית רגיזה אחרות פועלות על ידי הרגעת שריר שלפוחית ​​השתן למניעת עוויתות.

 

חשוב לציין כי כל התרופות מגיעות עם יתרונות וחסרונות. שוחחו עם הרופא שלכם למה לצפות, ואל תפחדו לבקש לנסות משהו אחר אם אתם חווים תופעות לוואי, או אם אינכם רואים את השיפור שאתם רוצים לראות.

גירוי עצבי

סוג נוסף של טיפול בשלפוחית רגיזה הוא גירוי עצבי. ישנם סוגים שונים של גירוי עצבי, והם פועלים באמצעות שליחת גירוי חשמלי לעצבים שמגיעים לשלפוחית ​​השתן במטרה לשלוט טוב יותר על תפקוד השלפוחית. מרבית ההליכים הללו נעשים על ידי רופאים ואינם פולשניים.

כירורגיה

אמנם בדרך כלל לא מבצעים ניתוח לטיפול בשלפוחית ​רגיזה, אך ישנם מקרים שבהם ממליצים על ניתוח, במיוחד אם המקרה שלכם חמור ושיטות אחרות המפורטות לעיל לא נמצאו יעילות. לגברים זה עשוי לכלול הסרת חלק מהערמונית אם היא מוגדלת. הרופא שלכם עשוי גם לבצע ניתוח להגדלת כמות השתן שהשלפוחית ​יכולה להחזיק, למקם מחדש את שלפוחית ​​השתן או את השופכה.

איך להתמודד

לחיות עם שלפוחית רגיזה יכול להיות קשה. דברים פשוטים שנהניתם מהם עשויים להיות קשים לביצוע כעת והחשש מפני תאונה יכול לגרום לכם להחמיץ פעילויות רבות או מפגשים חברתיים אהובים עליכם.

 

הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להתעלם מהבעיה. כן, נכון ששלפוחית רגיזה יכולה להיות נפוצה יותר ככל שאנו מתבגרים, אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שום דבר בקשר לזה. מצאו רופא שאתם מרגישים בנוח איתו והתחילו את הטיפול בבעיה. להיות פתוחים וכנים לגבי מצבכם יכול להיות המפתח למציאת טיפול שמתאים לכם, ובשיחה עם רופא תשללו כל מצב רפואי שעלול לסכן את חייכם.

יש גם תחתונים סופגים למבוגרים שניתן להשתמש בהם.