טיפול PRP: הדבר הגדול הבא בתחום השתלות שיער

טיפול PRP: הדבר הגדול הבא בתחום השתלות שיער

השתלת שיער היא שיטת טיפול יעילה שיוצרת השפעה חיובית על אנשים הסובלים מנשירת שיער; בהשפעה שמתבטאת בכל היבט בחייהם. טיפול PRP נחשב לטיפול החשוב ביותר בתחום השתלות שיער, שכן התוצאה הסופית של הליך זה תתרום למראה חיובי במיוחד. 

אף אחד אינו רוצה לחוות נשירת שיער או התקרחות מוחלטת; שידועה כמצב רפואי שיכול להשאיר אדם במצב קבוע של דאגה, פחד וחרדה. מלבד ההשפעות השליליות על המראה, נשירת שיער יכולה גם להוביל לתחושות של מצוקה פסיכולוגית קיצונית. אבל טיפול PRP מציע פתרון מתקדם עם תוצאות מעולות.

מומחים להשתלת שיער משתמשים במהלך טיפול PRP בזריקות לטיפול בסוג נשירת שיער שנקראת התקרחות אנדרוגנית, שידועה גם בשם התקרחות גברית או נקבית, הפוגעת בגברים ונשים.

מה זה טיפול PRP?

טיפול PRP הוא אפשרות טיפולית שאינה כירורגית ומגנה לטיפול בנשירת שיער. התהליך כולל צנטריפוגה של דגימת הדם של המטופל, על מנת להפריד את כדוריות הדם האדומות מהפלזמה עשירה בטסיות דם, ואז להזריק פלזמה עשירה בטסיות דם לאזורים המטופלים.

למרות שהעקרונות הבסיסיים של טיפול PRP זהים לשיטות אחרות של השתלת שיער, במהלך טיפול זה חשוב לקחת בחשבון את המקרה המיוחד של כל טיפול. 

כמו בכל טיפולי השתלת השיער, יש להתאים ולתכנן את הטיפול בהתאם למפרט האישי. מסיבה זו, במהלך פגישת הייעוץ שלכם, עם התכנון הנכון שנערך על ידי רופא מומחה, ניתן להשיג תוצאות יעילות של החזרת גידול השיער שאבד. 

מהי פלזמה ומהן טסיות דם?

פלזמה היא החלק הנוזלי של הדם, שמורכב ברובו ממים וחלבונים, ומספק מדיום לתאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם שמסתובבים בגוף. 

טסיות הדם, שנקראות גם תרומבוציטים, הן תאי דם שגורמים לקרישי דם ולתפקודי ריפוי צמיחה נחוצים אחרים. פעולה תקנה של טסיות דם חיונית לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

לפני שתקבלו זריקות PRP, כמה צעדים שחשוב להכיר

סביר להניח שתצטרכו להפסיק ליטול תרופות מסוימות לדילול הדם, כמו אספירין ואיבופרופן, לפני שתקבלו זריקות PRP. יתכן שתצטרכו לקחת הפסקה מצריכת ויטמינים או תוספי תזונה מסוימים, כמו חומצות שומן אומגה 3. הרופא שלכם יכול להגיד לכם בדיוק מה אתם צריכים לעשות על מנת להתכונן לטיפול זה.

ברוב המקרים, טיפול PRP אינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות, אבל מכיוון שהטיפול כרוך בשאיבת דם, חשוב לוודא שתאכלו לפני ההליך, כדי להימנע מתחושת סחרחורת כשאתם מקבלים זריקות PRP.

לאחר הטיפול, יש להימנע מחפיפת האזור שטופל במשך יומיים. יתכן שתחוו כאבים ותבחינו בחבלות באזור שקיבל את הזריקות, ואם אתם מרגישים כאב חד א עז, הודיעו לרופא.

למי לא מתאים טיפול PRP?

אנשים שאינם יכולים לקבל טיפול PRP הם אנשים עם המצבים הבריאותיים הבאים:

  • תפקוד שאינו תקין של טסיות הדם, או ספירת טסיות דם נמוכות.
  • אנמיה.
  • סרטן.
  • זיהום או דלקת.

בהתחשב בסיכונים, וכדי לוודא שלא ייווצרו סיבוכים מיותרים לאחר ההליך, חשוב לוודא שאתם מקבלים את הטיפול רק אצל רופא מורשה.