המראה המיוחד של יהלומים בצורת אגס

יהלומים בצורת אגס אינם נחשבים לאבנים הפופולריות ביותר. עם זאת, בשנים האחרונות, סגנון חיתוך זה הפך פופולרי יותר ויותר, כאשר חיתוכים מסורתיים מסוננים החוצה (אם כי בואו נודה בזה, אי אפשר לטעות עם יהלום סוליטר בחיתוך עגול). בין אם זה נובע מן העובדה שנשים מודרניות רוצות לחגוג את האינדיבידואליות שלהן, ובין אם פשוט זה בגלל שהיכולת לחתוך יהלומים בצורת אגס הפכה לזמינה יותר, היהלום שנראה כמו דמעה בודדה עשוי בקרוב לעשות את דרכו אל תיבת התכשיטים שלך או אל טבעות אירוסין עדינות במיוחד.

 

עם זאת, יש סיבות נוספות להשקיע באבן יהלום בחיתוך אגס, מאשר סתם מגמת אופנה. אחת מהתכונות הרבות של צורת האגס טמונה בצורת החתימה שלה והאשליה האופטית שהיא יכולה לספק. נראה שיש כמה דיונים לגבי הדרך הנכונה לענוד אגס, אבל כאשר מדובר בטבעת, צורת אגס יכולה לגרום לאצבע של אישה להיראות ארוכה ורזה יותר. בין אם את עונדת את הצבע למעלה או הצבע למטה תלוי אך ורק בך. זה יכול להיות אפקט דומה כמו זה שנותן תליון – הארכת הצוואר שלך כאשר הנקודה המכוונת היא הסנטר.

 

יתרון נוסף נמצא בסולם הצבעים. בעוד שחיתוכים אחרים בדרך כלל מעוררים העדפה של מראה חסר צבע או כמעט חסר צבע, צליל חם יותר בטווח G ל- H נוטה להיות המגמה של אבן בצורת אגס. למעשה, את יכולה לקבל עסקה טובה יותר מאשר החיתוכים המתחרים, כמו המרקיז או הנסיכה. יתר על כן, סביר להניח שעדיף לקבל אבן קטנה יותר (כ 1 קראט). הסיבה לכך היא שהחיתוך נוטה לסבול מאפקט מסוים, שבו שטח כהה יווצר בחלק הרחב ביותר של האבן. זה ברור יותר באבנים גדולות, אבל זה עשוי להיות מורגש בקושי באותם יהלומים בגודל של 1 קראט או פחות. כמובן, עבור רבים, זה סימן ההיכר של חיתוך האגס, אז את יכול בעצם גם ללכת על יהלום גדול יותר כדי להראות את זה. לא משנה איזה גודל וצבע תבחרי, אלה הדברים שהופכים את חיתוך האגס לכל כך מושך.