7 דרכים שבהן תינוקות מרוויחים מהיציאה החוצה

האם אי פעם הוצאת את התינוק שלך החוצה ושמת לב שהוא מתעורר לחיים כשהרוח מפרפרת את שיערם וקרני השמש רוקדות על פניו? אולי יש משהו בשמיים הבלתי מוגבלים או בתגליות האינסופיות שיש לגלות. ומסתבר שמעבר לתענוגות החושיים האלה, יש יתרונות מדעיים לחשיפת הקטנטונת שלך לחיק הטבע. להלן שבעה יתרונות נפלאים של הוצאת התינוק שלך החוצה.

לכלוך יכול לעזור בחיזוק המערכת החיסונית של התינוק.

עפר הוא החבר של ילדכם…באמת! כהורים, אולי אתה לא שש לתת לילד שלך להתלכלך ממשחק בעפר (וכן, אפילו לאכול אותו), אבל מחקרים מראים שכל מה שחשיפה לדברים המבאסים יכולה למעשה לעזור לחזק את המערכת החיסונית של ילדך.

משחק בחוץ יכול לעשות אותו מאושר יותר.

אנדורפינים הם שליחים כימיים מהמוח שיכולים לעשות דברים קסומים כמו לנהל כאב ואפילו לגרום להנאה. כשהדם והריאות שלך שואבים במהלך פעילות גופנית, המוח שלך משחרר אנדורפינים ומשמח אותך. מבוגרים אולי מכירים את התחושה של "שיא רץ". וילדים אולי מכירים את ההרגשה הזו בתור השמחה הטהורה שמעוררת השתוללות בחוץ. אפשרו לתינוק שלכם להתגלגל על ​​שמיכה בדשא או לתרגל את הצעדים הראשונים האלה בפארק, ואולי הוא פשוט יוכל להתחמם גם בכימיקלים המאושרים האלה במוח.

החוץ עוזר לתינוקות ללמוד.

כשאתה מביא תינוק החוצה ומתחיל להצביע על כל הדברים הנפלאים שהוא יכול לראות, לשמוע, לגעת, להריח ואפילו לטעום (שלום, גשם!), אז אתה נותן לילד שלך חווית למידה חזקה שיכולה לבנות את אוצר המילים והאש שלו. להעלות את הדמיון שלהם. פעילות מהנה אחת היא לתת לתינוק שלך סיור בחוש מסוים אחד, כמו ריח או ראיה, ולהצביע על כל הדברים שהוא יכול לחוות עם החוש הזה.

בילוי בחוץ עוזר לטפח אהבה לטבע.

אם אתה נותן לתינוק שלך הרבה הזדמנויות לתקשר עם הטבע, אז הוא עשוי לגדול להיות חובב טבע! טיול יומיים ודיבור על כמה אתה אוהב את אור השמש, הציפורים המזמרות, תחושת האוויר, או הצבעה על צמחים, חרקים ויצורים יכולים להצית את הסקרנות וההערכה של ילדך לחיק הטבע.

יילודים שמבלים בחוץ ישנים טוב יותר בלילה.

במחקר משנת 2004, חוקרים מצאו שתינוקות שבילו בחוץ בשמש ישנו טוב יותר מתינוקות שלא בילו בחוץ. התוצאות הצביעו על כך שאור טבעי משפיע על המקצבים הצירקדיים של התינוק, וחשיפה לאור השמש המוקדמות של אחר הצהריים עזרה למוחם לזהות טוב יותר מתי עליו לישון ומתי עליו להתעורר.

בילוי בחוץ עשוי למנוע אלרגיות.

הבית המודרני הוא נס של נוחות במובנים רבים. אבל חסרון אחד לכל הנוחות הזו הוא ששיטות הניקוי המודרניות יצרו בתים שאין בהם מספיק חיידקים. חוקרים מגלים שלילדים שיוצאים החוצה ונחשפים לחיידקים יש לא רק מערכת חיסונית טובה יותר, אלא שהם עשויים גם להיות מסוגלים למנוע התפתחות אלרגיות ואסטמה כשהם מתבגרים.

גר ליד האוקיינוס? אוויר מלוח יכול לרפא בעיות נשימה.

האם הוויקטוריאנים האלה שקיצו ליד הים בגלל ההשפעות המועילות של אוויר מלח? מסתבר שכן. על פי המכון לבריאות הריאות, לנשימה באוויר האוקיינוס ​​המלוח יש הרבה יתרונות בריאותיים, כולל הקלה על סינוסים ובעיות נשימה. גם אם לתינוק שלך אין בעיות ריאות, נשימה של אוויר מלוח עדיין יכולה להיות ממריצה!

 

טיפ: אל תשכחי כשאת יוצאת החוצה את תיק ההחתלה המעוצב שלך.